www.humanhair.sk

predlžovanie vlasov - zahusťovanie vlasov

Predlžovanie a zahusťovanie vlasov

Pripravili sme pre Vás jednoduchého sprievodcu svetom predlžovania a zahusťovania vlasov. Ak Vás príroda neobdarila objemnými a dlhými vlasmi, nezúfajte! Je tu hneď niekoľko spôsobov, ako dosiahnuť požadovaný efekt, predĺžiť si a zahustiť svoje vlasy.

V tomto článku sa dozviete všetky potrebné informácie o metódach, ktorých cieľom je predĺžiť a zahustiť vaše vlasy...

Clip-in

Pokiaľ ide o predlžovanie vlasov touto metódou, výrobky sú vyrobené z kvalitných 100% pravých ľudských alebo umelých (syntetických) vlasov. Je to najjednoduchší spôsob predlžovania vlasov – žena zvládne aplikovať clip-in príčesok celkom sama už za niekoľko minút. Nemusí merať cestu do najbližšieho salónu. Túto metódu možno využiť na zahusťovanie vlasov ako aj na ich predĺženie. Medzi ďalšie výhody patrí cena – náklady spojené s metódou clip-in sú minimálne. Jednotlivé pramienky vlasov sa upevňujú k prírodným takzvanými klipsami-pukačkami (alebo sponkami), s ktorými sa dobre manipuluje – sú ľahké a držia spoľahlivo.
Clip-in je metóda príležitostná – predlžovače nemusíte nosiť na hlave permanentne (ako napr. pri keratínovej metóde), využijete ich len keď potrebujete. Zákazníčky využívajú predlžovače clip-in napríklad pri dennom nosení, na zatraktívnenie a spestrenie rozpustených účesov vložením prameňov inej farby, počas spoločenských príležitostí alebo ako svadobné účesy. Keď vlasy nie sú stále na hlave (napríklad počas spánku, pri práci, pri varení...), predlžuje sa ich životnosť a vaše vlasy nie sú stále zaťažované. Využiteľnosť je široká: pre nevesty, na školské akcie, spoločenské príležitosti, večierky, diskotéky, firemné akcie...
Krása clip-in predlžovania vlasov spočíva v tom, že vlasy vyzerajú maximálne prirodzene. Keď už sú pramienky prichytené, dokonale splývajú s vašimi prírodnými vlasmi. Preto je prakticky nemožné, aby ostatní zbadali, že nosíte predlžovače vlasov.

Keratínová metóda

Tiež veľmi často používaný spôsob predlžovania vlasov tepelnou metódou – zaručuje dokonalé splynutie vašich vlasov s pridanými pramienkami a nenarúša vaše prírodné vlasy. S touto technikou je možné aj zahusťovanie vlasov (vašich prírodných). Takto predĺžené vlasy vydržia pomerne dlho, sú spojené veľmi kvalitnými keratínovými lepadlami, ktoré sú už aplikované v tenkej vrstve na konci vlasových prameňov. Používajú sa špeciálne tepelné kliešte, ktorými sa keratínové ukončenie vlasu nahreje, roztaví a spojí s tenkým prameňom vašich prírodných vlasov. Spoj, ktorý je týmto spôsobom vytvorený, je veľmi pevný a neviditeľný. Je ale potrebné si uvedomiť, že vlasy z keratínových spojov sa vyčesávajú a preto je treba dodržať všetky podmienky pre údržbu predĺžených vlasov. Je vhodné chodiť na obnovu asi raz za 2-4 mesiace, v závislosti od rýchlosti rastu vašich vlasov. Ak si chcete predĺžiť alebo zahustiť vlasy keratínovou metódou, očakávajte približne 3-4 hodiny strávené v salóne.

Mikroringová metóda

Mikroringová metóda (alebo „mikrokrúžková“) predlžovania vlasov sa robí za studena pomocou kovových krúžkov v požadovanej farbe, ktoré neobsahujú lepidlo. Pomocou malého háčika sa vlasy prevlečú cez krúžok, vloží sa nadpájaný pramienok vlasov a zatlačí sa špeciálnymi kliešťami – je vytvorený pevný spoj. Nie je vhodná pre extra jemné vlasy ani pre alergikov. Krúžky predstavujú rýchly spôsob nasadenia i snímania, pramienky sa pri šikovnej práci nepoškodzujú. Na druhej strane nepoteší väčší objem krúžkov, ktoré nie je možné nasadiť blízko seba; obsadená plocha na hlave je teda väčšia. Sú osoby, ktorých krúžky mierne tlačia pri spánku na chrbte. Napriek týmto nevýhodám je táto metóda používaná celkom často. Predĺženie vydrží približne 3 mesiace a samotná aplikácia trvá asi 4 hodiny.

Speed Tape (rýchlo) pásky

Principiálne je táto metóda novinkou v oblasti predlžovania vlasov. Je veľmi šetrná pri aplikácii vlasových trsov a predĺženie či zahustenie je možné dosiahnuť pomerne rýchlo (už za niekoľko minút). Používa sa asi 90 cm dlhý pás vlasov, ktorý je nastrihaný na požadovanú šírku. Následne je na neho aplikovaná obojstranná lepiaca páska a aplikuje sa na tenké pásy vašich vlasov. Takto vznikne tzv. sendvičový spoj, vyznačujúci sa trvácnosťou, kompaktnosťou, ľahkou údržbou a najmä šetrnosťou k vašim prírodným vlasom. Ihneď po nalepení vlasov treba lepiaci pás zafixovať pomocou špeciálnej žehličky. Predlžovanie vlasov metódou SPEED TAPE Vás v salóne zdrží asi dve hodiny.

Termospojky

Predlžovanie vlasov termospojkami je v podstate skoro to isté, ako pri mikrokrúžkoch. Avšak namiesto špeciálnych klieští sa použije tepelné zariadenie, ktorého pôsobením sa termospojka stiahne. Táto metóda má mnoho výhod, medzi inými rýchlosť, čistota pri aplikácii, vynikajúca pevnosť uchytenia (ako pri lepení keratínom) a opticky veľmi úhľadné, ba priam až neviditeľné upevnenie. Predlžovanie vlasov za studena termospojkami je vhodnou alternatívou medzi mikrokrúžkami a lepením za tepla pomocou keratínu.

Pokračovať